Choď na obsah Choď na menu

Tampa Bay Lightning nastavlja progoniti Montreal Canadiens

U prvoj utakmici finala između dviju strana, Tampa Bay Lightning u nhl dresovi je potpuno zauzeo terensku prednost. Tampa Bay Lightning pobijedio je Montreal Canadiens 5-1 u prvoj utakmici.

Nakon početka prve četvrtine, Montreal Canadiens pokazao je drugačije stanje od prve utakmice. Međutim, nijedna strana nije zabila u prvoj četvrtini.

Montreal Canadiens u potpunosti je kontrolirao scenu u drugoj četvrtini, a Tampa Bay Lightning vodio je 1-0. Zaostali Montreal Canadiens imao je jaču ofenzivu. Kad je Tampa Bay Lightning bio defanzivan u 10 minuta i 03 sekunde, Sergachev se odgurnuo u obranu, zbog čega su igrači Montreala Canadiensa udarili u zid i povukli se. Montreal Canadiens dobio je jaku priliku. Snažan udarac Suzuki je pogodio gol u sredinu, lopta je udarila McDonagha i odbila se u gol. Nakon što je ofenziva Montreala Canadiensa ostala nesmanjenom, međutim, Tampa Bay Lightning organizirao je protunapad 2 sekunde prije kraja druge četvrtine. Coleman je doletio do gola i opet doveo Tampa Bay Lightning u vodstvo.

Stražar Montreala Canadiensa Edmundsson napravio je pogrešku na niskoj razini u trećoj četvrtini. Zalupio je i ostao iza ne obraćajući pažnju na situaciju iza sebe. Noseći dres Tampa Bay Lightning Palát je zgrabio loptu i izravno pogodio gol. Na kraju je Tampa Bay Lightning pobijedio Montreal Canadiens 3-1.