Choď na obsah Choď na menu

Američka ženska hokejaška napadačica ima nevjerojatan životopis

U finalnoj utakmici za žene u hokeju na ledu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, Kanada i Sjedinjene Američke Države imale su snažan dijalog. Nakon tri četvrtine natjecanja, reprezentacija Kanade pobijedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3-2 i osvojila zlatnu medalju. Napadač američkog tima Kendall Coyne Schofield osvojio je srebrnu medalju s timom nakon što je prije četiri godine osvojio zlato na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu.

Iako Kendall, koja je nosila nhl dresovi američke reprezentacije, nije postigla pogodak u finalu, te je osuđena na 2-minutnu kaznu zbog "odgađanja igre" u prvoj četvrtini finala, ipak je bila najmoćnija igračica u američki tim. jedan. Vrijedi spomenuti da je Kendall prva igračica u povijesti koja je sudjelovala na NHL All-Star Weekend natjecanju u vještinama. Završila je 7. na NHL All-Star utakmici 2019. "Najbrža klizačica" s vremenom 14.346 (8 prijava). Osim toga, Kendallin suprug, Michael Schofield, također je profesionalna nogometna zvijezda koja je osvojila Super Bowl 2016. Za više informacija o NHL Ženska dresovi, pratite ovu web stranicu.