Choď na obsah Choď na menu

Finska u "Ledenom kraljevstvu" zaslužuje svoje ime!

Čestitamo finskoj muškoj reprezentaciji u hokeju na ledu na osvojenoj zlatnoj medalji, što je označilo uspješan završetak Zimskih olimpijskih igara 2022. Ovo je prva zlatna medalja u povijesti finskog muškog hokeja na ledu. Finska, "Kraljevstvo leda", zaslužuje svoje ime!

Ova zlatna medalja najveća je afirmacija ovog kraljevstva na ledu i povijesni trenutak za Finsku. U nhl dresovi su stajali na postolju Zimskih olimpijskih igara. Cijela Finska je bila oduševljena.

U povijesti Zimskih olimpijskih igara finska muška reprezentacija u hokeju na ledu osvojila je šest medalja, od kojih su dvije osvojile drugoplasirani. Ovo je prvi put da je Finska došla do finala Zimskih olimpijskih igara nakon 16 godina. Reprezentacija Finske odmjerila je snage s prethodnim prvakom Ruskog olimpijskog odbora, te na kraju svladala rusku olimpijsku reprezentaciju 2:1 i osvojila prvenstvo u muškom hokeju na ledu na ovim Zimskim olimpijskim igrama, konačno se riješivši titule "neokrunjenog kralja"! U ovom trenutku ne znam koliko je navijača spremno krenuti u NHL Custom dresovi? Ne brini. Idemo vidjeti zajedno!