Choď na obsah Choď na menu

Povijest javorovih listova u Torontu

Toronto Maple Leafs je momčad Nacionalne hokejaške lige koja se nalazi u Torontu u Kanadi i dio je sjeveroistočne divizije istočne regije.

Toronto Maple Leafs osnovan je 1927. godine i jedan je od timova Original Six. Osvojili su Stanley Cup 13 puta, posljednji put 1967. Povijest i kultura momčadi čine da ima najveću podršku u ligi. Toronto Maple Leafs trenutno je na prvom mjestu Sjevernoameričke hokejaške lige s ukupnom vrijednošću od 450 milijuna dolara. Ovdje je nhl dresovi prodaja spreman za navijače. Ova hokejaška momčad nazivana je timom "Arena" kada je prvi put osnovana, a zatim je promijenila ime u tim "Saint Patrick". Tek kada je mladi poduzetnik Conn Smythe kupio hokejašku momčad, preimenovan je u sadašnji Toronto Maple Leafs. Ovaj Toronto Maple Leafs dres sada nose svi igrači.

Toronto Maple Leafs nekoć je dominirao ligom, posebno šezdesetih godina prošlog stoljeća, osvojivši Stanley Cup četiri puta u desetljeću. Budući da je Toronto Maple Leafs 1967. osvojio 13. Ligu prvaka u povijesti momčadi, sljedećih 40 godina još se nije uspio vratiti u finale. Kao jedan od najpoznatijih sportskih klubova u Sjevernoj Americi, cilj iz snova generacija igrača, trenera, generalnih menadžera i navijača.